Naujas sprendimas šiltoms sienoms

Ar renovuojate jau turimą būstą, ar statotės naują – pridėdami papildomos šiluminės izoliacijos iš patalpų vidaus, po stogu ar palubėj bet kuriuo atveju ženkliai padidinate būsto energinį efektyvumą.

Koncernas „Xtratherm“ pristato modernią, pasižyminčią ypatingai mažu šilumos laidumu, sienų šiltinimo, sujungto su gipskartonio apdaila, technologiją. Vienu šūviu iškart nušaunate du zuikius: gaunate ir šiltas, ir lygias sienas. Teliks tik nuglaistyti siūles ir sienas nudažyti ar išklijuoti tapetais.

Gaminys  „Xtratherm“ SAFE-R plius Gipsas – tai 12,5 mm storio gipskartonio plokštė, iš vienos pusės apšiltinta fenolio dervų putų  (PF) sluoksniu, kurio šilumos laidumo koeficiento λ reikšmė yra itin maža – siekia vos 0,021 W / (m K) ar net 0,020 W / (m K) (100 mm storio plokštėms)!  Priklausomai nuo jūsų šilumos poreikio, PF izoliacijos  sluoksnis gali būti 25, 40, 50, 60, 70, 80, 90 ar net 100 mm storio. Šios plokštės turi B-s1-d0 degumo klase ir yra visiškai ekologiškos.

Neabejotini privalumai

Gipskartoniu sustiprintos fenolio putų (PF) plokštės tuo pačiu metu atlieka mažų mažiausiai dvi funkcijas: termoizoliacijos ir apdailos. Tai reiškia, kad šios šiltinimo medžiagos nereikia niekuo papildomai uždengti. Tuo pačiu metu kartu su sienos šiltinimu pasirūpinama ir jos paruošimu galutinei apdailai, papildomai nešvaistant nei laiko, nei pinigų.

Dėl išskirtinai mažo plokščių šilumos laidumo minimizuojamas ir patalpų erdvės praradimas: tam pačiam sienos šiltumui pasiekti dabar reikia kur kas plonesnio šiltinamosios medžiagos sluoksnio!

Montavimo technologiją lemia sienos lygumas

Senesnės statybos būstų sienų kreivumo lygis daro įtaką esminiam šiltinamojo sluoksnio montavimo technologijos pasirinkimui. Mat „Xtratherm“  SAFE-R plius gipsas šiltinimo plokštes galima prie sienos montuoti ant karkaso arba klijuoti prie pagrindo klijais. Pirmasis metodas naudojamas, kai paviršius nėra lygus – akmenų, plytų ar blokų mūras, arba siena, kurios paviršiaus nukrypimai yra didesni nei 3 cm. Termoizoliacija gali būti tvirtinama ant vertikalių impregnuotos medienos tašų arba metalinių karkaso, paprastai naudojamo montuoti pertvaras, elementų. Tarp karkaso elementų papildomai šilumos izoliacijai gali būti įspraustas „Xtratherm“  SAFE-R  , PIR   arba mineralinės vatos sluoksnis.

Lygioms gi sienoms arba toms, kurių paviršiaus nukrypimo laipsnis yra mažesnis, visiškai pakanka klijavimo metodo, naudojant gipso pagrindu paruoštų klijų mišinį. Pasirinkę šį metodą, įsitikinkite, kad įsigijote „Xtratherm“   SAFE-R  produktą, iš termoizoliacijos pusės padengtą ne folijos sluoksniu, o stiklo pluošto audiniu, geriau sukimbančiu su klijais.

Jei siena idealiai lygi, „Xtratherm“  SAFE-R  plokštes galima tvirtinti tiesiai prie jos, pritvirtinant tvirtinimo elementais arba klijuojant tam skirtais klijais.

Svarbu tinkamai paruošti pagrindą

Visos šiltinamos „Xtratherm“  SAFE-R plokštėmis sienos turėtų būti tinkamos apdailai gipskartoniu: sausos, švarios ir neturinčios įtrūkimų. Jei naujai pastatytos sienos daugumoje atvejų tokios ir yra, tai senosios statybos sienas gali tekti papildomai paruošti šiltinimui, užtaisant įtrūkimus, ir apdorojant pagrindą priešgrybelinėmis medžiagomis ir jį išdžiovinant.

Efektas – kone kitą dieną

Laboratoriniai skaičiavimai rodo, kad apšiltinus „Xtratherm“  SAFE-R plokštėmis išorines būsto sienas iš vidaus, patalpų oras tampa šiltesnis mažų mažiausiai 3‑4 laipsniais. Žinoma, tiksli šilumos ekonomija labai individuali, ji priklauso ir nuo pagrindo izoliacinių savybių, ir nuo šilumos izoliacijos storio, bet aišku viena – patalpose pradeda būti šilčiau kone kitą dieną po šiltinimo darbų pabaigos. Ir šis efektas išlieka neribotą laiką, mat  „Xtratherm“ SAFE-R šiltinimo plokščių eksploatavimo terminas yra neribotas.

© 2023 Moderni izoliacija.

Kontaktinė forma

    Log in with your credentials

    Forgot your details?